ωωω.αωєσмє.ƒσяυм¢ℓαη.ηєт

Hoşgeldiniz. | Clan Alimlarımız Siteden Yapılmaktadır. | Moderatör Alımları Vardır. | İyi Forumlar Site Yönetim.

  Counter-strike Nedir?, Bilmeyenler için...

  Paylaş
  endLesS
  endLesS
  Genel Yönetici
  Genel Yönetici

  <u><b>Cinsiyet</u></b> Cinsiyet : Erkek
  <u><b>Mesaj Sayısı</u></b> Mesaj Sayısı : 293
  <u><b>Yaş</b></u> Yaş : 26
  <u><b>Nerden</u></b> Nerden : Manisa / Merkez
  <u><b>Kayıt Karihi</u></b> Kayıt Karihi : 31/01/10
  <u><b>Ruh Hali</u></b> Ruh Hali :
  <u><b>Rep Puanı</u></b> Rep Puanı : 17
  <u><b>Rep</u></b> Rep :

  Normal Counter-strike Nedir?, Bilmeyenler için...

  Mesaj tarafından endLesS Bir Ptsi Şub. 01, 2010 7:19 pm

  Counter-Strike nedir?
  Cs yani Counter-Strike son yılların neredeyse en popüler oyunudur.Half-Life'ın bir tür yaması da denebilir.Çoğu oyuncu ve kuruluş tarafından ayın,yılın en iyi oyunu vb. gibi tanımlanır.Peki nedir bu oyunu diğerlerinden farklı kılan özellikler?Gerçekçi silah modelleri,skinler,haritalar(ma p ler) ve birçok özellik.Diğer oyunlara göre tercih edilmesinin ise bazı nedenleri şunlardır.Cs ne sadece zekaya, ne de sadece yeteneğe dayalı bir oyun değildir.Adeta ikisini en güzel şekilde birleştirebilme olanağına dayanır.Ayrıca şu stresli dünya hayatında bazı botların kafasına silah sıkmak, vücuduna bıçak saplamak da stres atıcı birşey olsa gerek
  Steam ve non-Steam farkı?
  non-Steam oyunun kaçak kullanımıdır.Steam ise orjinalidir.Arasındaki farkları şu şekilde sıralayabiliriz.
  1-Steam 9.90$,non-Steam ücretsizdir.
  2-Steamde bir oyun arkadaşınızla msn,skype vb. program olmadan cs üzerinden teke tek olarak iletişim kurmanızı sağlayabilir,non-Steam'de bu yoktur.
  3-Steam'de canlı olarak dünyanın en iyi takımların maçlarınız izleyebilirken,non-Steam'de güncelleme yapılana kadar izleyemezsiniz.
  4-Steam'de hile açımında ban yeme durumunda unban yapılana kadar o sunucuya asla giremezsiniz.Ama non-Steam'de 10sn. lik modeme restart atma işleminden sonra fake nickle tekrar o sunucuda olabilirsiniz.
  5-Steam skinleri non-Steam'e göre farklı ve daha canlıdır.Farkı hissedersiniz.
  6-Steam kullanıcıları için gather yani 5vs5 maç organizasyonu mevcuttur.non-Steam'de böyle bir özellik yoktur.
  7-Steam orjinaldir yani herhangi bir hukuki işlemde hiç bir şekilde sorumlu tutulamazsınız.Ama non-Steam'de böyle olmaz.
  8-Steam kullanıcısı olduktan sonra alman,iran vb. sunuculara normalden daha az ping oranıyla bağlanırken non-Steam'de Tr sunucuları dışında sunuculara bağlanamazsınız.
  9-Steam'in özel (vac) koruma sistemleri vardır.non-Steam'deki gibi çıktıktan 1 saat sonra kırılan sxe ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.
  ...
  ...
  Versiyonları nelerdir?
  Counter-Strike şuana kadar birçok sürümünü çıkarmıştır.Bunlar:
  Counter-Strike v1.3
  Counter-Strike v1.5
  Counter-Strike v1.6
  Counter-Strike:Source
  Counter-Strike Condition Zero.
  Şahsen ben hepsini oynamış olup en çok 1.6 oyununu beğendim.Ama grafik bakımından Source hepsini geçer.
  Oyunun amacı,haritaları nelerdir?İp uçları...
  Cs 4 farklı harita tipiyle oynanır.
  1-C4 kurup-imha etme(ör:de_dust2)
  2-Rehine kurtarma(ör:cs_assault)
  3-Suikastçilik:VİP koruma(ör:as_oilrig)
  4-Serbest map(ör:fy_iceworld)
  Oyundaki amaç tekil olarak değil takım olarak kazanabilmektir.Zaten tek kişiyle oynanan oyunlara göre cs oldukça yavaştır.Eğer amacınız tekilse başka oyunlar tavsiye ediyorum.
  İpuçlarını başka bir konuda resimli olarak açıklıyacağım.
  Sayın Space, önerin nedir cs oynarken?
  Benim önerim kendinizi iyi ifade eden silahlar kullanmanız ve taktiksel oynamanız.Team chati ve telsiz mesajlarını kullanmayı da ihmal etmeyin.Kesin ve kesinlikle bu oyunun tek olarak değil takım oyunu olduğunu unutmayın.
  Bazı sorular ve hata msj ları.(bu bölüm alıntıdır.)
  1) CS'yi tek kişi oynamak mümkün mü?
  Evet. Botlar, yani bilgisayar tarafınan yönelendirilen sanal oyuncular ile tek kişi CS ve hatta çeşitli botlar tarafından desteklenen tüm HL modifikasyonlarını oynamanız mümkün. Botlar hakkında ayrıntılı bilgi için sitemizin POD Bot bölümünden faydalanabilirsiniz.

  2) Ben cafemde CS server kurdum. kendi serverımda nasıl admin olurum? / Nasıl uzaktan yönetebilirim?
  HLDS (half-Life Dedicated Server'ın uzaktan yönetimi için kısaltması rcon olan Remote Control sistemi mevcuttur. Bu sistem sayesinde, HLDS'ye oyundayken veya rcon erişimi sağlayan herhangi bir araç yardımıyla uzaktan erişerek, aynı makinanın başındaymış gibi, istediğiniz komutu çalıştırıp, istediğiniz değişkenleri değiştirebilirsiniz.
  Bunun için, rcon_password komutuyla servera bir rcon şifresi atamalısınız. Bu şifrenin kalıcı olması ve server baştan açıldığında ve harita değiştiğinde iptal olmaması için bunu sever.cfg dosyanıza kaydedebilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken, herhangi başka bir pcden oyuna bağlandığınızda, yine aynı şekilde consola "rcon_password şifreniz" yazarak kendinizi sunucuya tanıtmak ve komutların başına rcon ekleyerek serverda çalıştırmaktır.

  Örneğin:
  rcon changelevel de_nuke
  rcon mp_firenlyfire 1

  3) Admin-Mod nedir? Ne işe yarar?
  Admin-Mod, internette çalışan Half-Life tabanlı serverlar için geliştirilmiş sunucu taraflı bir uzaktan erişim+yönetim yazılımıdır. Sunucuda tam yetki sahibi olmayı sağlayan rcon şifresini sunucuda yaptırım gücü bulunacak herkese dağıtmak sağlıksız olduğundan ve ekstra ihtiyaçlardan dolayı bu tür bir yazılımın geliştirilmesine gerek duyulmuştur. Cafe türü ortamlar için pek bir gereği olmayıp rcon yeterlidir. Ancak bu gün itibariyle özellikle internetteki CS serverlarının çok büyük bölümü Admin-Mod kullanmaktadır.

  Admin-Mod kurulumu ile iligli Türkçe dökümanı buradan edinebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgi, teknik destek, download adresleri, script arşivleri ve Admin-Mod ile iligli en iyi haberlere HALF-LIFE Admin Mod sitesinden ulaşabilirsiniz.

  4) Admin-Mod'un alternatifi varmı?
  PLBot ve CS-Guard'ın yapımcısı tarafından geliştirlen Admin-Mod alternatifi ClanMod adında kurulumu ve kullanılması çok daha basit bir yazılım mevcut.

  5) Nasıl kendi amatör CS serverımı açarım?
  Bknz. "Smile and Receive" by Swayzak

  6) Amatör filan bırak bu ayakları, nasıl server açılır onu anlat sen
  Üstüne HLDS kuracağınız işletim sistmine göre (Linux/Windows) aynı işletim sistemi üzerinde çalışan bir internet serverının yetkilisiyle temasa geçerseniz, size HLDS crack konusunda yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, 16-18 kişilik standart bir CS serverının sorunsuz çalışabilmesi için önerilen kullanılabilir upload bant genişliği 512kbit/sn dir. Bu kadar bant genişliğine sahip internet bağlantısı Türkiye şartlarında oldukça pahalı olduğundan fazla hayalperest omamak lazım.
   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 1:01 pm